Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Serwis laptopów Acer /

Serwis laptopów Acer

Acer - jedna z najstarszych i najbardziej cenionych na świecie korporacji branży komputerowej. Zawężanie tajwańskiego giganta do “producenta dobrych laptopów” jest co najmniej małostkowe. Firma od lat zajmuje miejsce w pierwszej piątce pod względem popularności i użytkowania zarówno komputerów stacjonarnych, projektorów multimedialnych. W ostatnich latach zainwestowano także w branżę smartfonów czy smartwatchów. Większość azjatyckich przedsiębiorstw elektronicznych stawia na trwałość, precyzję, nowoczesność i wysoką jakość sprzętu. Jeśli do tego dodamy wydajność i szybkość, cechującą laptopy gamingowe, mamy charakterystykę Acera w pigułce.

Od startupu Multitech do Acer Inc.

Początki działalności firmy z diamentem (przez czternaście lat w logotypie Acera widniał wieczny kamień) sięgają 1976 roku. Na wyspie leżącej na Oceanie Spokojnym, w sąsiedztwie Republiki Chin, kilkoro młodych ludzi postanawiło rozpocząć nowy etap w życiu. Po kilkudziesięciu latach okazało się, że nie tylko swoim - obecnie miliony ludzi na świecie korzystają z dobrodziejstw ich pracy. Stan Shih wraz z małżonką zdecydowali się zainwestować w raczkujące wówczas, nowoczesne technologie. Założyli startup Multitech i, wraz ze wspólnikami, zajęli się pośrednictwem w sprzedaży części elektronicznych. Pomysł okazał się trafiony - pociągnął za sobą kolejne działania i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Wkrótce w Multitech rozpoczęto pierwsze próby projektowania i produkcji komputerów. 

Komputer w kształcie książki

Lata ‘70, zarówno w Azji jak i Ameryce Północnej czy Europie, to początki ery komputerów kompaktowych - poręcznych i bardziej mobilnych. Tego typu sprzętem mogli pochwalić się protoplaści z Tajwanu - pierwszy  komputer Micro-Professor MPF-I - miał kształt książki i służył do nauki programowania. Przed rozpoczęciem pracy należało go otworzyć zupełnie tak samo, jak papierową encyklopedię czy ulubioną powieść. Lata później przenośne i kompaktowe laptopy marki Acer także przyjmą kształt książki, tyle, że otwieranej od dołu do góry. Dzięki nim mamy możliwość poznawania już nie tylko zagadnień informatycznych ale także wszystkich, jakie oferuje dziś nauka, technika i życie społeczne - łącznie z wciągającymi grami komputerowymi.  

Technologie Acer - konsekwencja w różnorodności

Przez ponad 40 lat działalności, dzięki rozważnej i konsekwentnej polityce networkingowej, współpracy z amerykańskimi liderami branży i nieustanną chęcią rozwoju, przedsiębiorstwo rozrosło się do globalnych rozmiarów.  Obecnie ze sprzętu Acer korzystają nie tylko prywatni użytkownicy ale także duże firmy, szkoły, freelancerzy czy wielbiciele rozgrywek online.

Spin, ConceptD, Aspire i współpraca z Porsche

Acer stworzył kilka serii laptopów: wygodną w codziennym użytkowaniu Aspire, lekką i mobilną Swift, futurystyczną i niestandardową Spin. Z myślą o kreatywnych i wymagających twórcach powstała linia ConceptD, której technologia zakłada idealne odwzorowanie myśli na ekranie monitora. To już bodaj najwyższa poprzeczka dla maszyny. Przynajmniej na chwile obecną. Ciekawa seria komputerowo - motoryzacyjna powstała dzięki współpracy Acer z Porsche czy Ferrari. Pomysł na kreacje notebooków Ferrari One czy Porsche design przyniósł wyrafinowane rozwiązanie.

Przenieś się Predatorem na Planet 9.

Laptopy spod dachu tajwańskiej korporacji to nie tylko modele do użytku domowego: tworzenia plików tekstowych, przeglądania internetu, oglądania filmów. To także mocno rozbudowane i wytrzymałe maszyny gamingowe. Gracze znają dobrze nazwę Predator - to jedna z gałęzi Acera, zajmująca się tworzeniem sprzętu dla fanów tej multimedialnej rozrywki. Ukłonem tajwańskiego giganta w stronę graczy stało się utworzenie platformy gamingowej Planet 9, skupiającej społeczność wielbicieli rozgrywek online.

Acer konsekwentnie idzie z duchem czasu, raz na jakiś czas robiąc krok do przodu, w kierunku jeszcze nowszych, przyszłościowych rozwiązań.

Linie laptopów marki Acer

Acer oferuje szeroki wybór laptopów dostosowanych do różnych zadań. Wśród rozwijanych obecnie linii komputerów przenośnych znajdziemy:

Acper Aspire – najbardziej rozbudowana i urozmaicona lini laptopów. Ze względu na tę właśnie różnorodność, trudno sprowadzić ją do jednego mianownika. Znajdziemy w niej zarówno ekonomiczne model do przeglądania internetu czy odbierania maili, jak też wydajne multimedialne kombajny. Laptopy Acer Aspire są podzielane na cztery serie, oznaczone numerami 1, 3, 5 i 7. Im większy numer, tym lepsze parametry techniczne.

Acer Swift – linia ta skupia ultrabooki tj. laptopy cechujące się połączeniem niewielkich gabarytach z wysoką perfomatywnością. Modele linii Swift posegregowane są według poprawiających się parametrów w cztery serie: 1, 3, 5, 7. Wyposażone w aluminiowe, bądź aluminiowo-magnezowe obudowy, wysokiej jakości matryce IPS HD, wydajne dyski SSD i różne CPU Intel i AMD, z założenia mają łączyć mobilność (najmniejsze osiągają zaledwie 9,98 mm grubości i 1,125 kg masy) z wydajnością.

Acer Chromebook – laptopy z systemem operacyjnym ChromeOS. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów, odznaczają się wydłużonym czasem pracy na bateriach.

Acer Predator – laptopy gamingowe dla wymagających użytkowników.

Acer Nitro – niższa półka laptopy gamingowych.

Acer TravelMate – linia laptopów biznesowych o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

Najczęstsze awarie laptopów marki Acer

Do najczęściej spotykanych problemów z laptopami produkcji Acera należą:

-uszkodzenie płyty głównej;

-awarie dysku twardego;

-uszkodzenie portów USB obudowy;

-nieodpowiednia praca inwertera.

Jeśli masz wrażenie, że z Twoim Acerem dzieje się coś złego, konieczne zawitaj do naszego serwisu.  Nasz team zrobi wszystko, by przywrócić go do pełnej używalności.

Joanna