Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Serwis laptopów MSI /

Serwis laptopów MSI

MSI (Micro-Star International) jest kolejnym przykładem azjatyckiego tygrysa, z powodzeniem zdobywającego światowy rynek. Firma została założona w 1986 w Tajwanie. Początkowo specjalizująca się w płytach głównych i kartach graficznych, z czasem poszerzała swój asortyment. W rezultacie tego, obecnie w ofercie MSI znajdziemy nie tylko podzespoły komputerowe, ale też aparaty fotograficzne, tablety, a nawet roboty sprzątające. Wśród sprzętu spod stajni wietnamskiej korporacji, swoje miejsce mają też laptopy.

(R)ewolucja

Pierwszy laptop produkcji MSI – MSI Megabook M510C – światło dzienne ujrzał w 2004. Był on dedykowany do pracy biurowej oraz przeglądania internetu. Powolny, sukcesywny rozwój nowej marki laptopów, uległ gwałtownej przemianie na początku drugiej dekady XXI wieku. Przez długi czas miłośnicy gier komputerowych, byli skazani na komputery stacjonarne. Laptopy cechowały się bowiem znacznie niższą wydajnością, uniemożliwiającą sensowny gaming. Nieliczne przeznaczone dla graczy notebooki, stanowiły rzadkie kuriozum, osiągające astronomiczne ceny, a ich stabilność pod obciążeniem pozostawiała wiele do życzenia. W 2010 ukazał się pierwszy gamingowy laptop z prawdziwego zdarzenia – Razor Blade. Mimo pewnych niedociągnięć fabrycznych, zapoczątkował on nową erę w dziejach komputerów przenośnych.

MSI od dawna interesowało się światem gamingu. Tajwański koncern w swojej ofercie od dawna posiadał wysokiej jakości akcesoria dla graczy. Sprawował też patronat nad ponad 20 teamami e-sportowymi, w tym Fnatic – jedyną europejską drużyną, która wygrała Mistrzostwa Świata w League of Legends.Co więcej, od 2010 organizował on międzynarodowe mistrzostwo świata w grach komputerach MSI Beat IT, później przechrzczone na MSI Masters Gaming Arena.  Skonfrontowany z nowym trendem świata notebooków, szybko wyczuł więc pismo nosem. Od tej pory zaczął się specjalizować w laptopach gamingowych, choć nie rezygnując z produkcji wysokiej jakości notebooków do zastosowań biznesowych i biurowych.

Gra w zasięgu wzroku

Obecnie MSI ma w swojej ofercie aż 8 linii laptopów dedykowanych gamerom. Wszystkie one charakteryzuje połączenie najwyższej wydajności z klimatycznym designem. Jednak niewątpliwie najciekawszą ich cechą jest obecna w niektórych modelach możliwość sterowania za pomocą  wzroku (eng. eye-tracking). Wyposażone w tę funkcję komputery – np. MSI GP63 Laptop i7-8750H - śledzą ruchy gałek ocznych użytkownika i podążają za jego wzrokiem. Oczywiście, funkcja ta jest w ciągle w trakcie rozwoju, dlatego też wieszczenie końca ery myszy komputerowych byłoby przedwczesne. Niemniej jednak, nawet teraz sprawdza się zaskakująco dobrze między innymi w popularnej Assasin’s Creed, a także Dota 2 i Starcraft 2.

Jeśli jesteśmy wymagającymi graczami, lubiącymi podążać za najnowszymi osiągnięciami branży IT,  gamingowe laptopy marki MSI z pewnością przypadną nam do gustu.

Linie laptopów marki MSI

Obecnie w ofercie MSI znajdziemy następujące linie komputerów przenośnych:

MSI GT – laptopy gamingowe dla najbardziej wymagających graczy. Na ich pokładzie znajdziemy w zależności od modelu procesory Intel Core i7/i9, karty graficzne NVDIA Geforce GTX/RTX, 17,3 i 18,4 calowe matryce IPS oraz podwójne dyski SSD + HDD.

MSI GF, GE, GS – nieco mniej niż GT, choć ciągle bardzo wydajna gamingowa linia.

MSI GV – budżetowe laptopy gamingowe.

MSI GP – linia laptopów do zastosowań domowych, wykorzystująca rozwiązania techniczne typowe raczej dla laptopów gamingowych.

Summit, Prestige, Modern – laptopy biznesowe.

Najczęstsze awarie laptopów MSI

Do najczęściej spotykanych usterek technicznych, gnębiących laptopy produkcji MSI należą:

-przegrzewanie się;

-uszkodzenie zawiasów;

-uszkodzenie płyty głównej;

-problemy z klawiaturą (brak reakcji na naciśnięcie klawisza).

Wszystkich użytkowników laptopów MSI, zmagających się z problemami technicznymi, zapraszamy do naszego serwisu. Gwarantujemy, że uda nam się przywrócić Twój laptop do pełnej funkcjonalności, a może zafundować mu nawet nowe życie :-).

Dawid